איתור רטיבות ברצפה

מזהים רטיבות מתחת למרצפות הבית? יש לנו פתרון בשבילכם!

מים המתנקזים מתחת לריצוף הבית יכולים ליצור תופעה הנקראת “הבית החולה”. כאשר ישנו ניזוק של מים בטווח הארוך, נוצר עובש וטחב מתחת לרצפה אשר יכול להשפיע על הבריאות של בני המשפחה הגרים בבית. גם אם אתם לא רואים את העובש והטחב יתכן והוא קיים ברגע שיש ריכוז של מים באזור אחד אשר לא ניתן לייבש אותם ללא ציוד מקצועי. בכדי למנוע את המצב של “הבית החולה”, אתם נדרשי לבצע איתור רטיבות ברצפה. האיתור נעשה עם אנשי מקצוע מומחים בתחום באמצעות מצלמה תרמית או חיישן גז. לאחר הבדיקה אתם מקבלים דו”ח מפורט של הממצאים במטרה לבצע את התיקון ללא הרמות מרצפות שלא לצורך.

למה מתרחשת רטיבות ברצפת הבית?

רטיבות המופיע באזור רצפת הבית בדרך כלל תעיד על פיצוץ או נזילה בתשתית הצנרת של הבית שלכם. התשתית יכולה להיות של מי השתיה או של הביוב ואם מופיע ריח רע מאזור הריצוף יתכן והבעיה היא בצנרת הביוב של הבית. סיבה נוספת לרטיבות מתחת לרצפה היא בעיות הקשורות לאיטום. במידה והאיטום של הרצפה אינו יעיל או איטום אמבטיה אינו תקין, יתכן והמים המתרכזים מתחת לריצוף מגיעים ממים הנמצאים בשימוש האישי שלכם, בין אם זה במקלחת ובין אם זה בשטיפת מרצפות הבית.

איך מתבצעת הבדיקה לאיתור המים ברצפה?

הבדיקה הנפוצה ביותר לאיתור של מקור המים מתחת לריצוף היא בדיקה באמצעות מצלמה תרמית. המצלמה התרמית נחשבת למכשור מתקדם במיוחד המאפשר לזהות ריכוז של מים חמים מתחת לריצוף. איש המקצוע המגיע אליכם לביצוע הבדיקה, מזרים מים חמים לתוך מערכת צנרת המים בכדי שיהיה ניתן לזהות ריכוז של מים חמים מתחת לריצוף. אזור הריכוז של המים יעיד גם על מקור הנזילה. בדרך זו, ניתן לזהות את הנקודות הספציפיות מהן יוצאים מים מהצנרת ובכך חוסכים את הצורך בהרמת חלק גדול מהריצוף לצורף טיפול בתקלה.

איתור רטיבות ברצפה עם חברה מובילה

לקבלת הצעת מחיר משתלמת לאיתור רטיבות ברצפה, צרו קשר עם חברת צובן בע”מ המובילה את תחום האיתור של נזילות בצנרת ותיקון תשתיות. צוות החברה יגיע אליכם הביתה לביצוע הבדיקה ולאחר הבדיקה יבצע את התיקון במהירות האפשרית על מנת שתוכלו לחזור לשגרה הרגילה שלכם בבית.

מאמרים נוספים

החיים הפכו הרבה יותר פשוטים מאז שהגיעה לחיינו טכנולוגיית אל הרס המציעה איתור וצילום נזילות בצורה פשוטה ויעילה.
בעבר, אם היה מתעורר חשד לנזילה או פיצוץ בצנרת, היה צורך לשבור קירות או להרים מרצפות על מנת לאתר את מקור הבעיה.

כמו בכל תחום, גם בענף האינסטלציה, בעזרת טכנולוגיות מתקדמות, ניתן למצוא פתרונות שיקום של נזקי מים.
בתים פרטיים ומבנים ציבוריים רבים ניזוקים מידי שנה, בחודשי החורף, כתוצאה ישירה של חדירת מי גשמים מהחוץ אל הפנים.

אחד האמצעים הטכנולוגיים החדישים ביותר בשנים האחרונות היא מצלמה טרמית המיועדת לטובת צילום ואיתור כשלים במערכות מים ואינסטלציה.

בעבר, איתור תיקוני אינסטלציה היה מצריך שבירת רצפות ומערכות אינסטלציה אך הודות לטכנולוגיות ייחודיות, כיום ניתן לבצע איתור ותיקון בעיות ללא הרס.

ביצוע בדק למבנה הוא אחד האמצעים הבטוחים ביותר על מנת להבטיח את תקינות הנכס לפני רכישה או לאחר שיפוץ.
ישנם פרמטרים שונים הנמדדים כשמבצעים בדק, ביניהם תקינות מערכות המים והאינסטלציה, חשמל, טיח ועוד.

בעיקר לפני רכישת דירה חדשה או נכס יד שנייה, בדיקת מערכת המים והאינסטלציה בבית היא הכרחית ומומלצת לכל רוכש.
נהוג לחשוב שבדירה חדשה לא יכולות להיות בעיות אינסטלציה אך חשוב לזכור שלעיתים גם בדירות חדשות יכולים להיות פגמים.

התחברות אל האתר