איתור רטיבות בתקרה

מזהים רטיבות בתקרה? זה הזמן לפנות לאנשי מקצוע לאיתור נזילות!

אם אתם מזהים רטיבות באזור התקרה של הבית, חשוב להבין כי בדרך כלל הרטיבות נובעת לא מהצנרת של הבית שלכם אלא מהצנרת של השכנים בקומה מעל. במידה ומדובר על קומה אחרונה בבניין או בית פרטי, הרטיבות יכולה להעיד על חלחול של מי גשמים לתוך מבנה הבית ובעיות איטום הנוגעות לגג של הבניין או של הבית הפרטי שלכם. איתור רטיבות בתקרה מתבצע באמצעות מכשור מתקדם כמו מצלמה תרמית הנחשבת למהפכנית בתחום ומאפשרת לבצע בדיקה מקיפה לתשתית הצנרת ללא צורך בשבירת התקרה. בדרך כלל עם הרטיבות, תוכלו לראות גם טיח מתפורר וכתמים כהים בתקרה. יש לציין כי הרטיבות יכולה גם להגיע מצנרת הביוב של השכנים והביוב יכול לחדור אליכם הביתה וליצור ריחות לא נעימים ואף לגרום למפגע תברואתי בתוך הבית שלכם.

רטיבות בתקרה שמקורה בקומה מעליכם

יש להבחין בין רטיבות בקירות לבין רטיבות בתקרה של הבית, כאשר תשתית הצנרת שלכם בבית עוברת מתחת לרצפה ולא בתקרה. זיהוי נכון של הרטיבות יכול לסייע לכם לקבל את השירות המתאים לכם. לעיתים, פנייה ישירה לשכנים הגרים מעליכם יכולה לסייע בהבנת הבעיה לעומק וכאשר אתם מגישים להם דו”ח מפורט של בדיקה הם יהיו מחוייבים לתקן את התקלה או להיות חשופים לתביעה על נזקים מהצד שלכם.

אם מקור הנזילה מהשכן והוא לא מוכן לתקן?

צנרת פנימית של בית נמצאת באחריות של בעל הנכס. אם מקור הנזילה מגיע מהשכן מהקומה למעלה והוא אינו מוכן לתקן את תשתית הצנרת, יש לבדוק האם יש לו ביטוח נזקי צנרת היכולים להפחית את ההוצאה שלו על התיקון ובמידה ואין לו, אפשר לפנות לועד הבית לנסות לפתור את הסכסוך או כפי שציינו להגיש נגד השכן תביעה. מבחינה משפטית, הבדיקה המתבצעת בבית שלכם לאיתור מקור הנזילה, יכולה להיות קבילה בבית משפט. לאחר הבדיקה עם מצלמה תרמית, אתם מקבלים דו”ח מפורט אשר יכול לשמש אתכם בבית המשפט במידה ואתם מחליטים לתבוע את השכנים הגרים בקומה מעליכם.

הזמנת שירות מקצועי לאיתור רטיבות בתקרה

להזמנת שירות לאיתור רטיבות בתקרה, כל מה שנדרש מכם לעשות הוא לפנות לחברת צובן בע”מ המבצעת מאות בדיקות לאיתור נזילות בדירות ובתים פרטיים ברחבי הארץ. החברה מספקת לכם דו”ח מפורט של הבדיקה היכול לשמש אתכם לכל גורם הנדרש לכך.

מאמרים נוספים

החיים הפכו הרבה יותר פשוטים מאז שהגיעה לחיינו טכנולוגיית אל הרס המציעה איתור וצילום נזילות בצורה פשוטה ויעילה.
בעבר, אם היה מתעורר חשד לנזילה או פיצוץ בצנרת, היה צורך לשבור קירות או להרים מרצפות על מנת לאתר את מקור הבעיה.

כמו בכל תחום, גם בענף האינסטלציה, בעזרת טכנולוגיות מתקדמות, ניתן למצוא פתרונות שיקום של נזקי מים.
בתים פרטיים ומבנים ציבוריים רבים ניזוקים מידי שנה, בחודשי החורף, כתוצאה ישירה של חדירת מי גשמים מהחוץ אל הפנים.

אחד האמצעים הטכנולוגיים החדישים ביותר בשנים האחרונות היא מצלמה טרמית המיועדת לטובת צילום ואיתור כשלים במערכות מים ואינסטלציה.

בעבר, איתור תיקוני אינסטלציה היה מצריך שבירת רצפות ומערכות אינסטלציה אך הודות לטכנולוגיות ייחודיות, כיום ניתן לבצע איתור ותיקון בעיות ללא הרס.

ביצוע בדק למבנה הוא אחד האמצעים הבטוחים ביותר על מנת להבטיח את תקינות הנכס לפני רכישה או לאחר שיפוץ.
ישנם פרמטרים שונים הנמדדים כשמבצעים בדק, ביניהם תקינות מערכות המים והאינסטלציה, חשמל, טיח ועוד.

בעיקר לפני רכישת דירה חדשה או נכס יד שנייה, בדיקת מערכת המים והאינסטלציה בבית היא הכרחית ומומלצת לכל רוכש.
נהוג לחשוב שבדירה חדשה לא יכולות להיות בעיות אינסטלציה אך חשוב לזכור שלעיתים גם בדירות חדשות יכולים להיות פגמים.

התחברות אל האתר